Fuji Shiitake mantar hızlı büyüme

Fuji Shiitake mantar

Fuji Shiitake mantar organik kit hızlı büyüme
Şitaki mantarı (Lentinula edodes), Shii ağacından toplanan lezzetli bir mantar türü. Kelime anlamı “Lezzetli, hoş kokulu mantar” dır. Uzakdoğu mutfağının önemli bir öğesidir.

Lentinula edodes, Shiitake yada türkçeye şitaki olarak geçen mantarımız dünyada en çok üretilen 2. mantardır, tıbbi olarak kanser ve bağışıklık sistemi ile ilgili birçok alanda kullanılsa da mutfaklarımızda da esansı ve lezzetiyle vazgeçilmez olmaya aday bir mantardır.

Reishi mantarının faydaları nelerdir?
• Migren kaynaklı baş ağrılarına iyi gelir.
• Tansiyonu düşürür.
• Anti-inflamatuar özelik taşır.
• Astım sorunu olanlar tarafından tercih edilebilir.
• Improve kidney function Böbrek çalışmasına yardımcı olur.
• Bağışıklık sistemini düzenler.
• Kemoterapi hastalarına yardımcı olarak kullanılır.
• Kardiyovasküler hastalıkların tedavisinde önerilir.
• Alerjiler ve uykusuzluğu giderici etkisi vardır.
• Regl dönemi ağrıları ve basur tedavisine olumlu etki eder
• Kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar ve enerji verir.

Reishi Mantarı ve yan etkileri
Reishi mantarının da elbet yan etkileri mevcuttur. Yan etkileri çok hafif ve kişiye göre değişen özellikte de olsa belirtmekte fayda var. Ağız kuruluğu, kaşıntı, mide bulantısı ve burun kanamaları görülebilir. Tansiyonu düşürücü etkisi olduğundan düşük tansiyonlu kişilerin ya da tansiyon ilacı kullanan kimselerin doktor tavsiyesi olmadan kullanması sakıncalı olabilir. Ayrıca hamile bayanların da kullanımına uygun değildir. Kullanan kişilerin enerjilerinin arttığı, kendilerini daha iyi hissettikleri ve konsantrasyonlarının arttığı yönünde yorumlar da bulunmaktadır.

Bunu da oku :  Metrobüs durağında mantar


https://youtu.be/uQmFWpGH73o

Lingzhi (mushroom)
Lingzhi, Ganoderma lingzhi, also known as reishi, is a polypore fungus (“bracket fungus”) belonging to the genus Ganoderma.

Its red-varnished, kidney-shaped cap and peripherally inserted stem gives it a distinct fan-like appearance. When fresh, the lingzhi is soft, cork-like, and flat. It lacks gills on its underside, and instead releases its spores via fine pores. Depending on the age, the pores on its underside may be white or brown.

The lingzhi mushroom is used in traditional Chinese medicine. There is insufficient evidence that consuming lingzhi mushrooms or their extracts has an effect on cancer, metabolic diseases or cardiovascular diseases.

In nature, it grows at the base and stumps of deciduous trees, especially that of the maple. Only two or three out of 10,000 such aged trees will have lingzhi growth, and therefore its wild form is rare. Lingzhi may be cultivated on hardwood logs, sawdust or woodchips.

5/5 - (7 votes)
(Visited 47 times, 1 visits today)

Author: admin

1 thought on “Fuji Shiitake mantar hızlı büyüme

  1. Shiitake mantarı nerede bulunur?
    Shiitake mantarı, doğal olarak Güneydoğu Asya’da nemli ve sıcak iklimlerde değişir. Shiitake mantarı, dut, gürgen, kayın, kavak, kestane, meşe, akçaağaç gibi yapraklarını döken ağaçların diplerine düşen ve çürüyen yapraklarının altında gruplar halinde yetişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir