Amazon.com.tr Kargo Takibi

Amazon .com.tr Kargo Takibi

Amazon.com.tr Kargo Takibi
Kargo / Yük
Yük, herhangi bir araç veya yük hayvanı ile, genellikle kazanç elde etmek amacıyla taşınan mal. Motorlu araçlar ile taşınan yükler için kargo kavramı da kullanılır. Gemiyle taşınan yüke ve bu yük karşılığında talep edilen ücrete navlun denir.

1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden olan e-ticaret devi Amazon Türkiye’deki faaliyetlerine bu sabah itibariyle resmen başladı. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre Kurucusu Jeff Bezos’u dünyanın en zengini yapan şirket, amazon.com.tr adresi üzerinden Türkiye’de online ticarete adım attı.

Kargo Takibi
Sipariş gönderildikten sonra kargonuzu Amazon .com.tr üzerinden takip edebilirsiniz. Kargo takip bilgilerinizi sipariş bilgilerinizde bulabilirsiniz. Siparişinizde birden fazla ürün varsa her ürünün teslimat tarihi ve kargo takip bilgisi farklı olabilir.
Kargo Takip Linki : https://www.kargoturkiye.com/kargo-takip/ulusal/amazon-com-tr-kargo-takibi_365.htm


https://youtu.be/ToAaOCE19eU

Kargo (cargo) kelimesi sözlük anlamı itibariyle “yük, hamule” anlamında kullanılmaktadır. Bu tanım esas alındığında kargo taşımacılığı; herhangi bir yükün bir yerden başka bir yere ulaştırılması ile ilgili faaliyetler olarak tanımlanabilir. Kargo taşımacılığı uluslararası literatürde ağırlığı, ebadı ve içeriği önemli olmaksızın herhangi bir yükün taşınması olarak kullanılsa da ülkede her türlü yük kargo kapsamında değerlendirilmemekte, belirli bir ağırlığın altındaki paketler ve yükler kargo olarak adlandırılmamaktadır. Diğer taraftan Türkiye’de kargo taşımacılığı olarak adlandırılan faaliyet içeriği itibariyle yabancı literatürde “paket dağıtımı” olarak karşılık bulmaktadır.

Bunu da oku :  Türk Mantar introsu

Amazon (şirket)
Amazon.com, Inc. Seattle, Washington merkezli, e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zekâya odaklanan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Google, Apple, Microsoft, ve Facebook ile birlikte B.D. bilgi teknolojisi endüstrisindeki “En Büyük Beş Şirket” listesinde bulunmaktadır. Şirket, “dünyanın en etkili ekonomik ve kültürel güçlerinden biri” ve “dünyanın en değerli markalarından biri” olarak anılmaktadır.

Amazon, 5 Temmuz 1994’te Bellevue, Washington’da Jeff Bezos tarafından kuruldu. Şirket ilk olarak kitapların satıldığı bir çevrimiçi pazar yeri olarak ortaya çıktı, ancak zamanla elektronik araçlar, video oyunları, giyim, mobilya, yiyecek, oyuncak, ve mücevher satacak kadar genişledi. 2015’de, piyasa değeri açısından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli perakendeci şirket olarak Walmart’ı geride bıraktı. Amazon, 2017’de Whole Foods Market’i $13,4 milyar karşılığında satın aldı ve bu da fiziksel bir perakendeci olarak sektördeki büyüklüğünü önemli ölçüde artırdı. 2018’de Bezos, iki günlük teslimat hizmeti şirketi olan Amazon Prime’ın dünya çapında 100 milyon aboneyi aştığını duyurdu.

5/5 - (1 vote)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Author: admin

1 thought on “Amazon.com.tr Kargo Takibi

  1. Amazon nasıl işliyor?
    Amazon sizin ürünlerinizi, -belirli bir ücret karşılığında- depoluyor, paketleme yapıyor, müşteriye kargoluyor, iade olursa iadeyi kabul ediyor. Çok büyük ücretler de değil, Amazon tedarikçilerine diyor ki kısaca, siz doğru ürün bulmaya doğru fiyata satmaya uğraşın, ben ürünün operasyonuyla sizin yerinize uğraşırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir