Yeni iPhone satışa sunuldu!

Apple’ın önümüzdeki sonbaharda çıkması beklenen yeni iPhone’un çalışmalarını sürdürürmeye devam ederken Çin’de alışveriş siteleri iPhone 5’i satışa koydu.

Taobao adlı alışveriş sitesi üstelik ürün özelliklerini ve ürünün sözde resmini bile ekleyerek ne zaman çıkacağı belirsiz olan iPhone 5’i önsiparişe koydu.

Apple’ın büyük bir etkinlik ile merakla beklenen yeni iPhone modeli iPhone 5’i tanıtmasının ardından Rusya karaborsasında telefon ön siparişe sunuldu. Karaborsacıların hedefinde iPhone tutkunu gençler var ve satış yaptıkları web sitelerinde iPhone 5 için 80 bin ruble ile 115 bin ruble, yani 2 bin 500 dolar ile 3 700 dolar arasında değişen fahiş fiyatlar istiyorlar.

iphone 5

iPhone 5’i satabilmek için karaborsacılar “İnsanlar ABD’de iPhone 5 kullanmaya başlarken, siz bu telefonu Rusya’da nerede bulabilirsiniz?” ve “Eğer, ben iPhone 5 kullanan ilk kişilerden biri olmak istiyorum!’ diyorsan bize ön sipariş verebilirsin.” gibi sloganlarla müşteri toplamaya çalışıyorlar. Ayrıca Cihaz için ön sipariş alan bir web sitesinde ise iPhone 5’e bir yıl firma garantisi veriliyor.

Yeni iPhone 5, diğer versiyonlarından farklı özellik ve tasarım ile geldi ve iPhone 5’in Rusya’da resmi olarak Aralık ayının ortalarında iPhone 4s gibi 39 bin 990 ruble’den yani 1250 dolara satışa sunulacağı söyleniyor.

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment