Twitter Türkçe ciklemeye başlamış

Twitter ’da eskiden ülkemiz için Trends listesi yani Trendings Topics yayımlanmazdı. Twitter’ın ülkemizdeki popülaritesi ve üye sayısı artınca Türkiye için de yayımlanmaya başlandı. Twitter’ın sağ tarafında ülkeler ve kimi şehirler için olduğu gibi dünyadaki tüm kullanıcıları içeren Worldwide seçeneği de bulunuyor.

Trends Turkey seçeneğini işaretlediğimizde Türkiye’de Twitter’a yazılanlar içinde ne çok kullanılan sözcükler veya sözcük gruplarının çıkması beklenir. Ancak son günlerde Twitter saçmalıyor. Hem liste birkaç gün öncesinin renklerini taşıyor hem de bizim burada ne işi var diyeceğimiz sözcükler içeriyor.

Dün akşam farkedince Twitter’a yazdım: “Twitter Trends Turkey uyuyor… Twitter uyuma…”… Pazartesi akşamı olmuştu ama liste Cumartesi gibiydi. Aniden değişti ben de “Cumartesi Tweetleri gitti, şimdi Pazar Tweetleri var… Twitter şaşırdı…” mesajımı yazdım. Ancak bu hatanın kısa süreli olduğunu düzeleceğini sandığım için az sonra “Twitter Trends Turkey hala bayat…” tweeti gönderdim. Aradan bir gün geçti hala bayat…

twitter

Bedri Baykam bıçaklandı, YSK kararı açıklandı, Twitter’da bu konuda yazılar hızla aktı hızla ama Trends aynı kaldı…

Twitter merkezinin Trend listelerinin güncellenmesinde sorun olduğunun farkında olamayacağı düşünülemez. Böyle zamanlarda hatalı liste yerine Trends listesini hep kapatması daha iyi olur.

yeni twitter tasarımını kullanmak !
Twitter artık yeni tasarımı ile kullanılmaya başlandı . Peki bu yeni tasarımın bize sağlayacağı yenilikler nelerdir ? İlk olarak sayfa ikiye bölünmüş ve sol tarafta akışlar sağ tarafta ise trendler bilgiler vs. yer almaktadır . Herhangi bir tweet ‘e tıklandığında o tweet’i paylaşan kişinin profil sayfası açılmaktadır . Diğer bir yenilik ise artık youtube, vimeo, flickr gibi video ve fotoğraf paylaşım sitelerinden herhangi bir resimi veya fotoğrafı paylaştığınız da sizin profil sayfanızda bu videolar ve resimler gösterilebileektir .
internet

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment