Steve Jobs’un üç aylık ömrü kaldı

Yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle geçen hafta CEO’luk görevinden istifa eden Apple’ın efsane patronu Steve Jobs’un (56) doktorlarından kötü haber!

50 yıldır görmediği öz babası, acı haber sonrası kahve teklif etti. Doktorlar Jobs’un en fazla 3 ay ömrü kaldığını açıkladı. Doktorlara göre Jobs en iyi ihtimalle 6 ay yaşayabilir. Tüm bu gelişmelerin ardından “dijital devrim lideri” Jobs’un biyolojik babası elli yıldır hiç görmediği oğluyla bir kahve içmek istediğini açıkladı.

Suriyeli bir göçmen olan 80 yaşındaki Abdülfattah John Jandali, Reno’da bir casino yöneticisi olarak çalışıyor. Jandali, daha birkaç yıl öncesine kadar, eski eşi Joanne Simpson ile evlatlık verdikleri Steve Jobs’ın Apple’ın CEO’su olduğunu bilmediğini söyledi. Jandali, birkaç kez oğluyla iletişim kurmaya çalıştığını, ancak Steve Jobs’ın “benim paramın peşinde koşuyor” diye düşünmesini istemediği için telefon etmediğini belirtti.

steve jobs

Kendisine kalsa oğlunu evlatlık vermeyeceğini, ancak eşi Joanne Simpson’un ailesinin bir Suriyeli ile evli olmasını asla onaylamadığını kaydeden Jandali, “Keşke Steve bana telefon etse” dedi. Kendi sağlığının da giderek kötüye gittiğini belirten Jandali, “Çok geç olmadan, bir araya gelip bir fincan kahve içsek ne mutlu olurum” diye konuştu. Steve Jobs, kendisini evlatlık edinen Paul ve Clara Jobs tarafından büyütülmüştü.
HABERTÜRK

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

One Thought to “Steve Jobs’un üç aylık ömrü kaldı”

  1. Steven Paul Jobs (24 Şubat 1955 – 5 Ekim 2011), Apple Computer’in kurucu ortağı, ölümünden 5 hafta öncesine kadar yönetim kurulu başkanı (CEO) ve genel müdürü. Vizyonel yenilikçi yaklaşımlarla bilgisayar endüstrisinde çığır açan bir çok yeniliklere imza atmıştır. Bilgisayar endüstrisinin önderlerinden olarak kabul edilir. Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nın da yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Yönettiği Apple firmasını zirveye çıkardığı yıllarda pankreas kanserine yakalanmış, 7 yıl içinde 56 yaşında ölmüştür.

Leave a Comment