Pac-Man aslında kızlar için üretilmiş

Kocaman ağzıyla karşısına çıkan altınları yiyen sarı kahramanın maceraları yaklaşık 30 yıldır oyuncular tarafından zevkle kontrol ediliyor. Peki bu oyunun arkasındaki gizemleri biliyor muydunuz?

Dünyanın en ünlü oyunu hangisidir? Her oyun severin bu konuda verebileceği farklı cevaplar var. Çoğu kişi için Call of Duty serisi bu tarz unvanlara sahip. Ancak öyle bir yapım var ki 30 yıldır tüm oyun platformlarına uyarlandı.

Defalarca rekor kıran bu yapımı denemeyen teknoloji tutkunu çok azdır. Bu yapımın adı Pac-Man. Sarı kocaman bir ağızın hayatta kalmak için ekranda bulunan altınları ya da kurabiyeleri yiyerek etrafta dolaşmasını konu alan bu yapım cep telefonları da dahil tüm oyun platformlarına uyarlandı.

Oyuna Olan Bakış Açınız Değişebilir
Ekranda bulunan ve farklı renklerde olan hayaletlerden kaçmanın eğlenceli stresini yaşadığınız oyun aslında düşündüğünüzden daha karmaşık ve gizemli. San Fransisco’da yapılan Oyun Yapımcıları Konferası’nda bu klasik yapımın sırları açıklandı.

Pac-Man

İşte efsanenin yapımcısı Toru Iwatani’nin oyun hakkında verdiği 5 sır. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net 30 yıl sonra gelen bu itirafları biraraya getirdi.

Gerçek Hedef Kitlesi Kimlerdi?
Toru Iwatan’ın ilk şaşırtıcı açıklaması oyunun gerçek hedef kitlesiyle ilgiliydi. Iwatan aslında oyunu sadece kızları düşünerek hazırlamış.

Günümüzde her iki cinsede hitap eden oyun pazarı 30 yıl önce sadece erkekler tarafından ilgi görüyordu. Iwatan ise sektörde bir devrim yaratmak için böyle bir oyun yapmaya başladı.
Bu itiraflardan sonra oyuna olan bakış açınız olumlu ya da olumsuz yönde değişti mi?
ShiftDelete.Net

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment