Microsoft logosunu değiştirdi!

Yazılım devi Microsoft firması 25 yıldır değiştirmediği logosunu bugün yapılan Blog duyurusuyla yeniledi. Bu sene neredeyse tüm ürünlerinin yeni versiyonlarını çıkartan ya da çıkartmaya hazırlanan Microsoft yeni logosunu ve logo tarzını tüm ürünlerine yansıtıyor olacağını yaptığı açıklamada duyurdu. Ayrıca açıklamada özellikle belirtilen bir diğer husus da, tüm ürünlerinde ve marka iletişiminde Segoe fontunu kullanan Microsoft’un yeni logosunda da bu fontu tercih etmiş olması.

Read More

TTNET Genç Yeteneklerin Yanında!

TTNET’in “Yeteneğe Destek, Yaratıcı Ekonomiye Destek Projesi”yle, gençlerimiz yeni kariyer firsatlarını keşfediyor. Bilişim sektörüyle tanışan gençler, aldıkları eğitimlerle iş hayatına hazırlanıyor. TTNET, Türk ekonomisine destek oluyor. Siz de bu ücretsiz eğitimler hakkında bilgi almak için hemen tıklayın. Bir bumads advertorial içeriğidir.

Read More

Çocuklarımız interneti doğru kullanıyor mu?

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası… Doğru kullanıldığında her yaştaki bireyin hayatını kolaylaştıran çok önemli bir yere sahipken, yanlış kullanıldığında da birçok sorunun kaynağı olabiliyor. Özellikle çocukların içinde doğdukları teknoloji çağında, uzak kalamayacakları internetten doğru yönde faydalanabilmeleri konusunda yönlendirilmeleri gerektiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikoloğu Uzm.Psk. Sevil Usanmaz, çocukların internet kullanımıyla ilgili ebeveynleri bilgilendiriyor.

Read More

İnternet kullanırken dikkat edilecek 13 kural

BTK Tlekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek, yarıyıl tatili dolayısıyla velileri uyardı. Şimşek, internet kullanırken dikkate alınması gereken 13 altın kuralı da şöyle sıraladı: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek, yarıyıl tatili dolayısıyla çocukların internet kullanımı konusunda velilere uyarılarda bulunarak, “Çocuklarımızı gerçek hayatta nasıl koruyorsak, internette yani ‘sanal ortamda’ da güvende olduklarından emin olmalıyız” dedi.

Read More

ABD’de yüzlerce internet sitesi eylemde

ABD Kongresi’ne sunulan korsanlıkla mücadele yasa tasarıları, ülkede tartışma başlatırken, tasarıya yönelik protestolara destek giderek arttığı görülüyor. ABD’de, deniz aşırı ülkelerde Amerikan mallarının korsanlarının satılmasını engelleme amaçlı, Temsilciler Meclisi’ndeki “Çevrimiçi Korsanlığı Durdurma Yasası (SOPA)” ile Senato’ya sunulan, “Entelektüel Mülkiyetin Korunması Yasası (PIPA)”, teknoloji ve içerik endüstrilerini ayağa kaldırdı.

Read More

ABD’nin internet tasarısına Vikipedi’den rest

İnternetin en geniş kaynak sitelerinden Vikipedi, Amerikan kongresinde değerlendirilen korsanlıkla mücadele yasa tasarısını protesto etmek için yarın İngilizce versiyonunu yayımlamayacak. İçeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kar amacı gütmeyen ücretsiz ansiklopedi olan Vikipedi, yasa tasarısını protesto için 24 saat yayın yapmayacak.

Read More

Lamerlerin parolanızı ele geçirmek için kullandığı 5 yöntem

Sahip olduğunuz güvenlik risklerini düşündüğünüzde, size yapılabilecek bir saldırının muhtemelen zararlı bir yazılımdan geleceğini aklınızdan geçirirsiniz. Ancak istatistiklere göre basit bir parola saldırısına uğrama şansınız da eşittir. Parolanız bir hacker’ın eline geçtiğinde ise bunu dilediği gibi kullanabilir. Peki hacker’lar parolaları ele geçirmek için hangi yöntemleri kullanıyor? İşte hacker’ların en sık başvurdukları 5 yöntem…

Read More

Arap prens, Twitter’ın yüzde 3 ortağı oldu!

Bugün resmi kaynaklarca yapılan bir açıklamayla mikro blog sitesi Twitter’ın yüzde 3’ünün satıldığı bildirildi. Arap prensi Twitter’ın yüzde 3’ü için ne verdi dersiniz. Sosyal ağların gözde isimlerinden Twitter cephesinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda yeni tasarımını hayata geçiren site, daha sonra iPhone ve Android yazılımlarını da güncelledi.

Read More