Facebook’tan Gönder Tuşu dönemi…

Geçtiğimiz yıl geliştirdiği beğen butonu sayesinde tüm dünyadaki sitelerde kendine yer bulan Facebook şimdi işi biraz daha ileri götürüyor. İşte gönder tuşu ve özellikleri.

Facebook hesabınız olsa da olmasa da bu sosyal ağdan kaçmanız pek mümkün değil. 500 milyon üyesiyle büyük bir internet gücü haline gelen Facebook, kendini diğer sitelere entegre edecek sosyal paylaşım teknolojileri geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl, like (beğen) tuşunu devreye sokan site bu sayede diğer sitelerdeki beğendiniz tüm içeriği Facebook’a taşımanızı sağlamıştı. Ünlü sosyal ağın dün sadece 50 özel siteyle anlaşarak gerçekleştirdiği proje ise Facebook’un nasıl tüm sanal dünyaya hükmettiğini gösteriyor.

Send Ve Like Arasındaki Fark Ne Olacak?
Bundan sonra, beğendiğiniz herhangi bir makale ya da içeriği arkadaşlarınıza direkt olarak sosyal ağ hesabınız üzerinden yollayabileceksiniz. Dün devreye giren send (gönder) tuşu internet reklamcılığını ve araştırma kaynaklarını üst seviyeye çıkartmayı hedefliyor.

Photobucket

Beğendiğiniz makaleyi bu tuşa basarak, seçtiğiniz tüm arkadaşlara Facebook özel mesajı olarak atabileceksiniz. Şimdilik sadece Washington Post, The Wall Street Journal, LastFM gibi sitelerde bulunan özelliği sayfanıza eklemek istiyorsanız bu adrese başvurabilirsiniz.

Send tuşuyla birlikte like butonunun hükmü de kalkmış değil. Facebook’un açıklamalarına göre iki özellik farklı hedef kitlelerine hizmet etmeye devam edecek.
www.pilekom.com

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment