Evde Tamirat

Evde kendi başına tamirat yapanlar için el kitabı:
1. Eğer tornavida bulamazsınız, bir bıçağın ucunu kullanabilirsiniz. Bu esnada bıçağın ucu kırılırsa, üzülmeyin, modern bir tornavida kazandınız.
2. Yalnız başınıza çalışın. Etraftaki izleyicilerden yardım alamazsınız.
3. Anneniz size ne öğretmiş olursa olsun, dua etmek ya da küfür etmek, tamirata yardımcı olur. Yeter ki etrafta kimse bulunmasın.
4. Mümkün olduğunca mutfakta çalışın, üşümez ve ıslanmazsınız, ayrıca elinizin altında yeteri kadar alet olacaktır. Üstelik buzdolabına da yakınsınız.
5. Eğer bozulan cihaz elektronik bir eşya ise, tamir etmeye uğraşmayın, yenisini alın.
6. Basit işlerle ilgilenin. Örneğin; yeni bir pil alın, yanmış ampulü ya da sigortayı değiştirin, tüpün boş olup, olmadığını kontrol edin, açma kapama vanasını elleyin, ayakkabılarınızı boyayın.
7. Mucizelere inanın. Örneğin, alarmlı saati tamir ederken yanlışlıkla elinizden yere düşürürseniz ve saat çalışmaya başlarsa, tamir ettiğinizi varsayabilirsiniz.
8. İnsanlar ne dediyse desin, ara sıra vurmak, tekmelemek, yere ya da duvara fırlatmak bozuk cihazların çalışmasını sağlayabilir.
9. Eğer bir yer düzgün görünüyorsa, orası gerçekten düzgündür. İlk izleniminizi sorgulamayın.
10. Bütün bunlarla birlikte, yaptığınız bir şey aptalca gelmesine rağmen, başarılı olduysanız ve cihaz düzgün çalışıyorsa, her ne yaptıysanız, aptalca değildir.

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment