Suya düşen telefona ne yapılır

Ne yazıkki üretici firmalar suya düşürdüğünüz telefonları garanti kapması dışında bırakıyor. Firmalar cep telefonun içine ve dışına yerleştirdiği gizli işaretler ile telefonun suya düşüp düşmediğinide kolaylıkla anlayabiliyor. Bu gizli işaratler su ile temas ettiklerinde hemen renk değiştiriyorlar. Bu yüzden cep telefonunuzu kurtarmak size kalıyor diyebiliriz. Bu yazımda size suya düşen cep telefonuna neler yapılmalı ve yapılmamalı ve cep telefonumuzu nasıl kurtarabiliriz onu anlatacağım.

Read More

Serçe ile Motorcu

Serçe ile Motorcu Serçenin bir tanesi bahar günü dalgın dalgın uçuyormuş. Bir anda farketmiş ki, bir yolun üstünde uçuyor ve karşıdan da motorsikletli bir adam geliyor. Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni yapmışlar ama nafile… Serçe, “çotaaank” diye kaska çarpıp düşmüş. Şimdi, motorcu arkadaşımız, sıkı bir hayvansever. Doğal olarak hemen atlamış motordan, koşmuş serçenin yanına. Serçe baygın yatıyor.

Read More

Evde Tamirat

Evde kendi başına tamirat yapanlar için el kitabı: 1. Eğer tornavida bulamazsınız, bir bıçağın ucunu kullanabilirsiniz. Bu esnada bıçağın ucu kırılırsa, üzülmeyin, modern bir tornavida kazandınız. 2. Yalnız başınıza çalışın. Etraftaki izleyicilerden yardım alamazsınız. 3. Anneniz size ne öğretmiş olursa olsun, dua etmek ya da küfür etmek, tamirata yardımcı olur. Yeter ki etrafta kimse bulunmasın. 4. Mümkün olduğunca mutfakta çalışın, üşümez ve ıslanmazsınız, ayrıca elinizin altında yeteri kadar alet olacaktır. Üstelik buzdolabına da yakınsınız. 5. Eğer bozulan cihaz elektronik bir eşya ise, tamir etmeye uğraşmayın, yenisini alın.

Read More