Yazıcı alırken nelere dikkat etmeli?

Yeni bir baskı cihazı almak istiyorsunuz ama size en uygun ürünün hangisi olduğuna karar veremiyorsunuz. O zaman bu rehber size yardımcı olacak. Geçtiğimiz yıldan itibaren teknoloji şirketleri büyük bir atılımla baskı sistemlerinde devrimsel değişiklikler yapmaya başladı. Artık baskı cihazları daha tasarruflu ve son dönem teknolojileriyle uyumlu hale geldi.

Read More

Biz unuttuk dünya F klavyeye dönüyor

Bilgisayarda kullanılan klavyenin F ya da Q olması tartışma gündeminin vazgeçilmez konusudur. Ancak yapılan bir araştırma Türkiye’ye özgü olan F klavyenin dünyada da tercih edilmeye başlandığını ortaya koydu. Q’ya paydos F’lendik! Yeni yıla yeni umutlarla giriş yaptık. Yeni yılda Ar-Ge ve teknolojiye sahip çıkmalıyız. Türkiye, bir harften dolayı her yıl 1 milyar, ABD ise 25 milyar dolar kaybediyor. Zamanında 2 milyar dolar için IMF ile masaya oturduğumuz düşünülürse, çok ciddi para. Kahramanımız, F… Dünyada 37 çeşit klavye kullanılıyor. Türkiye’de resmi kurumlarda F klavye, genellikle özel kurumlarda Q tercih ediliyor.

Read More

Kingston’dan minik rengarenk eğlenceli USB’ler

Standart ve sade USB belleklerden ve bunların büyüklüklerinden bıktınız mı? Kingston’un haberi sizi sevindirecek. Kingston yeni USB bellek serisini duyurdu. DataTraveler serisi üzerine geliştirilen bu seri renkli ve küçük yapısıyla ilgi çekiyor. Resimde de görüldüğü gibi seri 2gb, 4gb, 8gb ‘lık modellerden oluşuyor ve her modelin kendine has renkleri var(4gb mavi ağırlıklı, 8gb kırmızı ağırlıklı, 2gb yeşil ağırlıklı).

Read More

Bu DVD’ye 1000 Blu-Ray sığıyor!

Blu-Ray en güzel günlerini görmeden ölecek mi? İşte Japonların Blu-Ray’i bine katlayan yeni DVD’leri… Veri depolama konusunda meydana gelen gelişmeler sadece bilgisayar kullanıcılarını veya donanım üreticilerini değil, müzik ve film endüstrisi gibi sektörleri de çok yakından ilgilendiriyor. 4.7 GB veri kapasitesine sahip DVD’ler ile 8.5 GB’a kadar veri depolayabilen çift katmanlı DVD’ler şu an için en yaygın seçenekler ama diğer yandan Blu-Ray de yükselişte. Fakat büyük yatırımlar yapılan Blu-Ray halen arzu edilen yaygınlığa ulaşamadı ve Japonya’dan gelen haberler Blu-Ray’in en güzel günleri göremeden aramızdan ayrılabileceğinin sinyallerini veriyor.

Read More

Apple resmen Türk oldu!

Yıllardır distribütörler üzerinden Türkiye’de satış yapan Apple, Türkiye’de şirket kurdu! Şimdi gözler ayrıntılarda Yıllardır Türkiye’ye geleceği konuşulan fakat bir türlü beklenen adımı atmayan Apple, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız Türkiye pazarına kendi ismiyle giriş yaptı. Dünyanın en büyük teknoloji ve tüketici elektroniği şirketi olarak kabul edilen Apple, 28 Nisan 2010 tarihinde İstanbul Ticaret Odası’na ticaret sicil kaydını yaptırırken, 4 Mayıs 2010 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde de Türkiye’de resmen şirket kurduğunu ilan etti. Kurulan şirketin ismi ise Apple Teknoloji Çözümleri Limited Şirketi oldu.

Read More