Arap prens, Twitter’ın yüzde 3 ortağı oldu!

Bugün resmi kaynaklarca yapılan bir açıklamayla mikro blog sitesi Twitter’ın yüzde 3’ünün satıldığı bildirildi. Arap prensi Twitter’ın yüzde 3’ü için ne verdi dersiniz.

Sosyal ağların gözde isimlerinden Twitter cephesinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda yeni tasarımını hayata geçiren site, daha sonra iPhone ve Android yazılımlarını da güncelledi.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net‘in haberine göre servisin yeni yüzü konuşulmaya devam edilirken gün içerisinde yapılan basın bildirisi gündeme bomba gibi düştü.

Açıklamaya göre Suudi Arabistanlı bir prens, sürpriz bir atakla sosyal ağ sitesinin bir bölümünü satın aldığını açıkladı.

Popüler siteye 300 milyon dolar yatırım yaptığını açıklayan Alwaleed bin Talal, Twitter’ın yeni ortaklarından biri oldu.

twitter follow me

Yeni medya düzeninin internete kaydığını ve mikro blog’un gelecekte daha önemli bir rol alacağını söyleyen Talal, bu yüzden yatırım yaptığını açıkladı.

Ayrıca Apple, Time Warner, Citi Group, Motorola ve Fox News gibi önemli isimlerin de hisselerini elinde bulunduran iş adamının yatırım anlamında tecrübeli olduğunu ve Forbes’a göre dünyanın en zenginler listesinde 26. sırada yer aldığını belirtelim.
ShiftDelete.Net

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment