23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2011

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Google’da logo oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. İşte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ayrıntıları.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıiçin Google özel bir logo hazırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de kutlanıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Google’ın hazırladığı logo, renkli görüntülerden oluşuyor. Haber Aktüel olarak biz de tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ‘nı kutluyoruz.

Google arama sitesi logolarına bir yenisini daha ekledi. Google’ın ara ara değiştirdiği logolar, ünlü isimlerin doğum günlerinden ya da mucitlerin icatlarından ilham alınarak çiziliyor. Google logoları bazen Türkiye’ye özel de olabiliyor. Cahit Arf gibi ünlü Türk isimlerinin doğum günlerinde de özel logo hazırlayıp Doodle değişimi yapan site, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümlerinde de ana sayfasına kırmızı bir gül koyuyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk BayramıGoogle, değiştirdiği logolarla ünlü isimlerin sevenlerine ve icatların müdavimlerine hoş bir sürpriz yapmış oluyor. Dünyanın en büyük arama motoru Google, Türkiye’de en çok ziyaret edilen site durumunda.

Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği dünya arama devi Google, değiştirdiği logolarla ziyaretçilerinin gönlünde taht kuruyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı günün yıldönümü olarak kutlanmaya başlanan ulusal bayram,ilk kez 23 Nisan 1920’de “Hakimiyeti Milliye Bayramı” olarak kutlanmıştır.

Google 23 nisan logosu

1930’lu yıllarda Çocuk Esirgeme Kurumunun gelenekselleştirdiği “Çocuk Haftası”nın (23 Nisan – 1 Mayıs) başlangıcının da bu bayramla aynı güne rastlaması sebebiyle “Milli Hakimiyet Bayramı ” ile Çocuk Bayramı aynı gün kutlanmaya başlamıştır.27 Mayıs 1935’te bu gün,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanılmaya başlanmıştır. 1979’un, UNESCO tarafından ‘çocuk yılı’ ilan edilmesiyle de bu bayram,uluslararası nitelik kazanmıştır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve tek ulusal bayramıdır. Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bayram dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl düzenlenmektedir.

Atatürk’ün çocuk sevgisi herkes tarafından bilinmektedir. Atatürk‘ün manevi çocuklarıyla ilişkisi, o yıllarda yaşayan kişilerin anı kitaplarında yer almaktadır. Atatürk her fırsatta ‘‘Bugünün küçükleri yarının büyükleri” diyerek çocukların toplumların gelişimi için ne denli önemli olduğunu belirtmiştir.

Bir 23 Nisan şiiri:
23 nisan için
bütün yurtta tören var
okulunda toplanmış
bu nedenle çocuklar

hepsi mutlu güvenli
ışıl ışıl bakışlar
Türk çocuğunda bugün
büyük sevinç neşe var

yanlarına yaklaşıp
dinleyelim onları
bugünden söz ediyor
çocuklar ayrı ayrı
www.medyarazzi.com

(Visited 1 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment