Ana Sayfa

Reklamlar
Sohbet, Chat, Sohbet seçenekleri
Sohbet siteleri o kadar çok çeþitli ki!

Reklamlar

Sohbet - Chat

Sohbet nedir? Sohbet kelimesinin lügat karşılığı, karşılıklı konuşmaktır. Fakat bu kelime, fiilî konuşmanın ötesinde bir manaya sahiptir. Sohbet, bir olmak, beraber olmaktır. Arkadaş, dost olmaktır. İrşad etmek, nasihat etmektir. Yani sohbet, ayrıca kalbin bir fiilidir ve kalpten kalbe irtibatı da sağlar. Şüphesiz böyle bir irtibat, sağlıklı sonuç verirse anlamlıdır. Bunun için de sohbetin uyulması gereken bir adabı, kuralları var. Hem sohbet edenler, hem dinleyenler için. Sohbet için bir araya gelen topluluk, rastgele toplanmış, şuursuz, gayesiz, sıradan bir topluluk değildir. Aksine duygu ve düşünce birliği taşıyan, birbirlerinin sevinç ve kederlerine ortak olan, gözünü Allah rızasına dikmiş, yüce hedefli bir topluluktur.

Chat nedir? Sohbet kelimesinin ingilizce karşılığı Chat kelimesidir. Türkçe bir sözlükte bulunmaz ama günlük hayatta çet, ama genel olarak internet üzerinden diğer insanlarla konuşmak olarak açıklanabilir.

Günümüzün internet sitelerinde sohbet siteleri açılmaya başlamıştır. Sohbeti yazılı sohbet siteleri, sesli sohbet siteleri ve görüntülü sohbet siteleri olarak üçe ayırabiliriz.İnternet ortamında sohbetin sıkıcı olmaması için
Sohbet ederken erkeklerin en büyük amacı hatun düşürmektir. Sohbette erkek başına düşen kız miktarı 10a 1 oldugu için erkeklerin şansı da çok azdır. Kızlar için 100lerce secenek vardır fakat erkekler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Peki nedir sohbette sıkıcı olmama işinin inceliği.

1-) Nick / Rumuz: kullandıgınız nickin bi albenisi olmalı gidip YozgatlıSelami nickiyle girersen sana hic bir kimse cvp vermez. Esrarengiz olmak lazım. Karşı cins sizi merak etmeli.

2-) Sohbet: Sohbet ederken Selam nbr nerden diye sohbet ederseniz yaş kac diye sordugunuzda cvp alamazsınız. Çünkü herkes bu şekilde sohbet ediyor ve artık klasikleşmiş bi sohbet herkesi bayıyor. Selam verirken ile farklı selam verin. Ornek off sıkıldım yazın. Karşınızdaki size neden diye soracaktır. Zaten muhabbet oyle akar gider.

3-) MSN/Facebook İsteme: En son aşama msn almak birinden muhabbetin sonunda direk msn'ni veya facebook adresini verirmisin dersen veya versene bu biraz direk isteme olur ve olumsuzlukla sonuclanabilir.

Not: Karşı tarafta sizi keklemekten hoşlanan bir erkeğin de olabileceğini unutmayın

Yorumlar (0) 07.10.2011. 00:03


Sohbet, Chat
sohbet siteleri, canlý sohbet, sohbet odalarý, sohbet sitesi, chat kanallarý, sohbet et
menu